streda 10. mája 2017

Svámí Kurunandha navštívil slovenských oddaných v Slovenskom raji


Opísať pár riadkami to, čo sme zažili tento víkend, je ako vtesnať more do fľaše. S naším novým Svámím sme sa po prvý krát ako skupina stretli počas marcovej púte do Shree Peetha Nilaya. Netrvalo dlho a mohli sme Svámího Kurunandhu privítať na Slovensku. Hneď po príchode navštívil Svámídží náš slovenský chrám Šrí Šrí Rádhá Dajájutája Krišna, ktorý gurudží inauguroval v januári tohto roku. Po krátkom obede s chrámovým séva tímom požehnal novej učiteľke Simply Meditation. Vyštartovali sme do srdca Slovenska, do jednej z najkrajších oblastí v našej krajine, do Slovenského raja. Počas troch dní a nocí sa z tradičného slovenského hotela v obci Dedinky stal malý ášram.Ranné modlitby s púdžou pre gurudžího, Rádhu a Krišnu a ďalšie osobné múrti…, satsangy, súkromné rozhovory, príbehy a zážitky s gurudžím, premietanie ukážok filmov, Bhakti shop, ale aj užitočné informácie o Bhakti Marge a našej línii a napokon Lakšmí Nárájena jadžňa… A v tom všetkom veľa veľa hudby, spievania a čantovania Božieho mena, spoločné stolovanie s vegánskou bezlepkovou stravou, prechádzka okolo jazera a prabhu futbal :)) 

Všade bolo cítiť spolupatričnosť, chuť pomôcť si navzájom a spoločne si užívať tieto chvíle. Čas sa akoby zastavil, zhustil. Dni plynuli tak prirodzene, bez striktných plánov, bez stresov, všetci sme si vychutnávali každý okamih, či už sladkého čakania na Svámího, alebo jeho prítomnosti. Tváre ľudí žiarili radosťou, láskou a vďakou. V očiach sa objavovali slzy dojatia, ale i hlbokej vnútornej bolesti, ktorá túžila byť videná. Svámídží tu bol pre nás, s čímkoľvek sme si nevedeli dať rady. Vypočul nás, poradil a povzbudil. Mnohí z nás vnímali tento víkend ako živú vodu, ktorá nás naplnila chuťou opäť niečo tvoriť, pracovať pre celok, zdieľať so svetom dary, ktorých sa nám dostalo.Svámídží tiež zasvätil 12 nových púdžáristov do tajomstva tohto prekrásneho osobného rituálu lásky a oddanosti. Neustále nám ukazoval pravú podstatu bhakti a otvorenej slobodnej mysle, ktorá nie je obmedzovaná pravidlami ani naučenými vedomosťami. Jeho láskavosť nepoznala hraníc, keď sa stretávala s úprimnosťou hľadajúceho. Jeho spontánnosť a hravosť, to bol skutočný balzam pre dušu. Svámídží nádherne spieval a viedol nás kírtanom, kde sme sa mohli prepojiť na úplne iných úrovniach, kde neboli už žiadne otázky, čas ani priestor. 
Svámídží nám priniesol nášho milovaného gurudžího v jeho milujúcej materskej podobe. Boli sme skutočne v náručí Božskej Matky.
Džei gurudév! Ďakujeme, Svámí Kurunandha <3  

Prem se bolo Satgurudeva Sri Swami Vishwananda Maha Prabhu Ki!

Jai!
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára